Brzký začátek sezóny

Share Button

Zdravím příznivce značky Uni Cat, pro letošní rok jsem se rozhodl kromě kaprů, malinko se věnovat lovu sumců, přesněji řečeno lovu sumců na přívlač. Obohatil jsem svou výbavu o vláčkařský prut Vencata spin v délce 2,70 m, 30-180 g, který jsem osadil navijákem X-DRAG V-Shot 6000. Na nástrahy a ostatní potřebné věci krásná taška Security case I vyrobená z PVC ,díky tomu vaše věci zůstanou pořád v suchu.

Samozřejmě i pár nástrah, ale o tom si povíme jindy. Jak tomu tak bývá, nevydržel jsem se koukat na věci v koutě a musel je vyzkoušet „naostro“, vyhledal jsem patřičný rybník , kde to mohu otestovat na sumcích větších jak 200 cm a vyrazil. Po dvou hodinách vláčení přichází razantní záběr a hned je jasné že to je pořádný protivník, trápil mě více jak 30 minut, byl jsem celý nervózní a zároveň hrozně natěšený, jak velký protivník na druhém konci bude. Nedal mi ani 1 metr šňůry zadarmo  a však jsem zvítězil, vybavení obstálo na jedničku a já mám první letošní fotku se sumcem ,který atakuje magickou hranici 200 cm. Opravdoví mohykán, při pohledu na jeho dlouhé a mohutné tělo se mi klepala kolena.  

        

Krásný zážitek na prut Vencata s kterým je radost zdolávat rybu. Už teď vám mohu říct že jsem nebyl letos naposledy, tento styl lovu mě opravdu nadchnul a letos budu objevovat krásy sumců. Vřele doporučuji jsi to také vyzkoušet.

Za  Uni Cat Team Petr Smítka