Konečně na svazovce

Share Button

Tolik očekávané datum už je konečně tu. Bohužel musím celé tři dny od zahájení tvrdnout v práci. K vodě vždycky dorazím nedlouho před setměním a na lov kvůli zákonu o době lovu, nezbývá moc času. Naděje ale umírá poslední a tak zkouším štěstí. První večer byl opravdu špatný, foukalo, pršelo a hodně se ochladilo. Montáže jsem volil podvodní splávky umístěné na korytě. Moc mě potěšilo, že i v tak špatném počasí nakonec přišel záběr. Sice od čudly, ale i tak první sumec na břehu!

Fotku jsem udělal samospouští, protože okolo nebylo živáčka, potom jsem sumejška pomalu pustil. Další noci probíhaly podobně, nic moc se nedělo. Občas přišel prcek v rozmezí 100-135cm.

Takové je rybaření v Čechách, většinou taháte jen menší kusy.Nepřestal jsem se však snažit a všechen volný čas, kterého mnoho nebylo, jsem strávil u vody.  Pokaždé jsem seděl na jiném místě a čekal. Až jednoho rána, těsně před tím než jsem musel do práce, přišla konečně trochu slušnější ryba.

Montáž byla, tak jako téměř vždy když lovím na řece, podvodní splávek s kombinací Hard Mono Leader a pletené šňůry Warlock Leader 1,4mm. Jako nástrahu jsem použil cca 28cm karase, který byl na montáži s 40g podvodním splávkem Camou Subfloat. Všechny návazcové komponenty jsou od značky Uni Cat.

Tak ať vám koušou, ahoj.

Za Uni Cat cz Michal Jánošík