Konečně zase u vody!

Share Button

S kámošem Vačusem jsme se sešli na jednom zajímavém místě na naší svazové řece. Zajímavé bylo především svými hloubkami – hned u břehu čtyřmetrová, kousek dál proti proudu sedmimetrová a pod námi několik děr, které měly okolo šesti metrů.

20150626_235927

Zavezl jsem jeden prut s podvodním splávkem na hranu díry a druhý kousek od břehu na bójku na spodní hranu koryta, kde začínala hloubka čtyři metry. Jako nástrahy jsem používal perlíny 20-25cm a cejny 30-40cm. Vačus volil velice podobnou strategii – dal 3 pruty na podvodní splávek na různé hrany mezi hloubkami a jeden na bójku. Hlavní rozdíl v tom, jak jsme chytali, byl v návazcích – já použil vlasec Hard Mono a Vačus pletenou šňůru.

20150626_214024

První záběr přišel mně na podvodák s perlínem – na háčku vysel sumec 126 cm. Hned po jeho puštění jsem zavezl další nástražku na to samé místo. Netrvalo dlouho a ten samý prut znovu zacinkal. Tentokrát se u břehu objevil 148cm dlouhý tlusťoch.

DSCN0591

 

Chvíli po 23 hodině jsem se rozhodl, že už nebudu ani zavážet abych Vačusovi nevyplašil případný úlovek. Deset minut před půlnocí zazvonil budík na telefonu a já se již chystal vytáhnout z vody zbylé pruty, když najednou „Cink!“ To zvonil další kousek se 147cm. Vačus jen kroutil hlavou, protože jemu na 4 pruty zabral jen jeden sumeček 65cm. Dle mého názoru je to jeden z dalších důkazů, že na Hard Mono je vždy o něco větší šance.

Za Uni Cat team Michal Jánošík