O víkendu nic nechytíš ….

Share Button

„O víkendu nic nechytíš a jsi blázen, že jedeš sám lovit sumce na podvoďáky“ Tak tato slova jsem slyšel před výpravou opravdu často. Polovina září, podle předpovědi mělo být opravdu mizerně, čas na lov sumců vážně nic moc. Byla to výzva.

DSCN0438
K Labi jsem dorazil v pátek v noci. Bylo již pozdě, po době lovu, tak jsem si nachystal bivak a pruty na ráno. Hned v šest, s úsvitem, jsem navezl nástrahy do devíti metrové říční prohlubně, kde se voda velice rychle točila. A teď už jen čekat. Sedím asi hodinu a přichází rychlé narovnání prutu. Rychle přiskočím a razantně zasekávám, což jde s prutem Warlock II Boje opravdu snadno. Po chvíli se u břehu objeví 144 cm dlouhý bojovník. Jsem spokojený. A pak, že to nepůjde! Když je chuť, zkušenosti, dobré místo a to správné vybavení, dokáže člověk i v silném proudu sám zavést podvodní splávek bez toho aniž by se mu zamotal, a vytáhne pořádného macka.

DSCN0474
Opět jsem zavezl na to samé místo a ani ne do hodiny přišel další, tentokrát opatrnější záběr. Hned po záseku je něco jinak než jindy. Ryba pomalu plave s proudem dolů. Nepřicházejí žádné kopance. Pak náhle ryba lehla na dno a pokoušela se využít své hmotnosti. Štěstí přeje připraveným. Profi vybavení nemělo problém a ode dna ji odlepilo. Následovalo několik razantních výpadů, které ještě znásobil velice silný proud. Vše však drželo v pohodě tak jak má, a tak se po chvíli u břehu objevila nádherná sto sedmdesát osmička sumec.

DSCN0410
Měl jsem ohromnou radost. Teď už jen ukecat nedaleko sedícího rybáře, aby mě s ní vyfotil. Pak už jen nezbytná pusa (brr, díky tomuhle rituálu mi začínají růst žábry) a ryba šla zpět do své řeky. Já celý šťastný znovu zavezl montáž na to samé místo. A zase jsem čekal ani ne hodinu a záběr. Tentokrát se jednalo o 133cm dlouhého sumce. Do druhého dne byl pak klid. Na závěr víkendu přišel ještě symbolický 113cm sumík. Prostě nefalšované polabské sumcobraní.
Za Uni Cat team Michal Jánošík

DSCN0456 DSCN0466