Prut Dream Fish PRO

Share Button

Jedná se již o několikátý model z řady Dream Fish. Tato řada prutů je jednou z těch nejlepších řad ze střední cenové kategorie. Zapátráme li v minulosti, jistě si vzpomeneme na legendární prut vínové barvy, se zlatým vázáním celokovových oček a korkovou rukojetí. Tento prut z rodiny prutů Saenger se vepsal do historie sumcařiny a pomohl zdolat nespočet trofejních ryb. Řada prutů Dream Fish zkrátka vždy překvapí a hlavně potěší příjemnou zdolávací akcí, cenou a nebo krásným blankem. Například model s blankem ve vzoru hadí kůže ve vínovo-červené barvě.

Ani poslední model nemohl zůstat pozadu a najdeme zde několik vylepšení, která rázem vynesly tuto řadu o kategorii výše. Na první letmý pohled prut nijak zvlášť nevypadá, rozhodně nešokuje barevným blankem jako předchozí model. Ba naopak působí decentně a velice elegantně. Blank prutu je v matné černé barvě. Jen vázání oček a nápis nad rukojetí je přelakován lesklým blankem. Nápis nad rukojetí je zakončen stříbrným vázáním, které na prutu přidává míru elegance. Co nás ovšem na první pohled může zarazit je o něco silnější blank. V dnešní době, kdy je v módě neustálé zeštíhlování blanku, může tento fakt působit až humpolácky. Ovšem opak je pravdou. Vzhled je jedna věc, ale tou hlavní věcí je akce blanku, která je moc příjemná. Prut nemá problém se prohnout do řádného oblouku a tlumit tak náhlé, prudké výpady a kopance sumců. Blank se při zdolávání a při záběru chová velice přirozeně a rychle. Tento fakt nám umožní zdolat nejednu trofejní rybu, ale zároveň si vychutnat i běžnější úlovky ryb kolem jednoho metru. Rozhodně to není žádná tvrdá palice. Zde je vidět, že věci se nemají soudit jen podle vzhledu. Mezi další plusy prutů Dream fish PRO můžu povznést velice povedené osazení šestiramennými dvoupatkovými očky FUJI s velice silnou a odolnou keramickou výplní. Společně se sedlem FUJI DPSH, které samo o sobě patří mezi top produkty, nám dovolí pruty osadit velkými smekacími navijáky, ale i multiplikátory se silnými šňůrami. Dlouhá a ergonomicky tvarovaná rukojeť z EVA pěnového materiálu, jen umocní celkový vzhled prutu a umožní nám zpříjemnit si dlouhé a nekonečné zdolávání trofejních úlovků.

Tento prut na mě již při představování na loňském For Fishingu udělal veliký dojem. Dokonce takový, že jsem si jej ihned pořídil. Konkrétně v délce 2,85m, kterou jsem na mé říční chytání viděl jako ideální. A nemýlil jsem se. S tímto prutem mě sumcolov opravdu baví, škoda jen, že toho času na samotný lov ubývá. Přesto všechno se mi povedlo s prutem odchytat několik rybohodin a ulovit celkem dost ryb, abych mohl říci, že svého rozhodnutí nelituji. Prut je opravdu krásně a hlavně rozumně postaven. A co více. Přes svůj drahý vzhled Vám ani nijak zvlášť nestrhne peněženku, což vidím jako hodně veliké plus. Model co vlastním v délce 2,85m vyjdou něco málo přes tři tisíce korun. Což u sumcových prutů této kvality je téměř zadarmo…však se sami přesvědčte. Ale pozor…řada Dream Fish je návyková.

Plusy

šestiramenná dvoupatková FUJI očka

velké a pevné Fuji sedlo DPSH

příjemná akce

nízká cena

Mínusy

silnější blank

Za Uni Cat Czech Republic Vašek Jícha