Pruty Dream Fisch R.S.B – sen v kůži hada

Share Button

Jelikož se nám sezona lovu dravců kvapem blíží, ještě před jejím začátkem bych Vám rád představil novinku pro letošní rok a to zcela novou řadu prutů Dream Fisch. Tyto pruty jsou raritou už samy od sebe. Úplně první věc která zaujme každého, kdo jen kolem tohoto prutu projde je jeho nevšední dvoubarevný vzhled.

Z dálky a hlavně na sluníčku působí barva prutů vínově, ovšem po detailnější prohlídce zjistíte, že barva blanku je tvořena kombinací červené a černé barvy. Tato kombinace se velice povedla a má napodobovat kůži hada…opravdu povedená a nevšední kombinace !

detail hadí kůže

Když už jsem načal vzhled, další a velmi povedená věc je samotná rukojeť. Tu bych se nebál též nazvat mistrovským dílem. Je vyrobena z velmi odolného EVA materiálu. Její hlavní předností je výborná přilnavost do ruky. Za což vděčí především díky jejímu  tvarování. Vzhledem tomu výborně padne do ruky a neunaví ani při silnějším a tvrdším souboji. Navíc při lovu v chladnějším počasí dokáže i zahřát a neproklouzne ani v dešti. V rukojeti je vyraženo  logo firmy, nevím jak toho výrobci dosáhli, ale moc se mi to líbí.

logo v rukojeti

Samotná koncovka prutu je totožná s materiálem rukojeti. Díky tomu působí měkce a nezpůsobí při silovějším zdolávání modřiny. Těsně před koncem rukojeti je umístěn červený kovový kroužek s logem značky, který působí též velice elegantně. Samotné sedlo navijáku je vyrobeno z velice odolného a pevnostního plastu. A dokáže pojmout i opravdu velké sumcové navijáky či multiplikátory.

první očko

Pruty jsou opatřeny třípatkovými SIC očky. Celkem jich je na prutu osm a díky jejich většímu průměru se výborně hodí i k nahazování z břehu. K tomuto účelu dopomůže i materiál prutu, ze kterého je vyroben.  Jedná se o velice kvalitní a silný uhlíkový materiál, který byl splétán zcela novou technologií tkaní uhlíkových vláken tzv. „6K“ technologií. Tato technika splétání dala prutu vynikající akci. Já jí říkám silnější parabola.

koncové očko

Je to klasická parabolická akce se kterou si vychutnáte i menší rybu s dostatkem zábavy. Ovšem pořád budete mít dostatek rezerv a sil pro zdolávání opravdu velkého sumce. Jehož zdolávání s tímto prutem bude opravdový sen, ostatně tomu napovídá již samotný název prutu 🙂 Tato silnější část  se nachází ve spodní části  u rukojeti…začíná se projevovat od spojky prutu. Která je mimochodem trnová. Pruty Dream Fisch se vyrábí ve třech délkách. A to 2,55m  2,70m   a 3m se shodnou gramáží 300-600g.

pod zátěží 6 kg

Tyto pruty jsou vynikající volbou pro mistry sumcaře i pro úplné začátečníky. Díky své akci a univerzálnosti se hodí snad ke všem klasickým způsobům lovu sumců. Vzhledem k délkám v nichž se vyrábí je lze použít při lovu z lodě, ať už ze zakotvené či při lovu na vábničku, tak i ke klasickému bojkování. Dalším velice příznivým faktorem je cena těchto skvostů, která ani u největšího z modelů nepřesáhne 3 000Kč ! Na sumcový prut s podobnými vlastnostmi mi přijde velice zajímavá…

Věřím že tyto pruty si díky svým vlastnostem najdou cestu k vodě, kde Vám budou věrně sloužit, tak nejlíp jak to jen umí…a za sebe doufám, že přibydou i v provedení pro přívlač, vertikál a kratší verzi do 2m…

vyvážená dvojice

Na závěr, ještě jednu malou radu. Pokud by jste se k těmto prutům rozhodli pořídit si i naviják. Mé doporučení by padlo na Vencatu 14000. V délce prutu 2,7m tvoří tato kombinace dokonale vyváženou dvojici.

Nechť Vám koušou !

Za Uni Cat team Czech Republic Vašek Jícha 🙂