S nováčkem na Labi

Share Button

„Myslíš, že fakt nějakýho sumce chytnu?“ zeptal se Jarda nedůvěřivě. Mírně jsem se pousmál a s naprostou jistotou řekl, že ano a v duchu doufal, že ho nezklamu. S mým vybavením a zkušenostmi to sice není moc pravděpodobné, ale jeden nikdy neví.

Na naši dvoudenní výpravu jsem nachytal línky a vyrazili jsme na moje oblíbené místo. Bohužel byla všude spousta rybářů, a tak jsme se rozhodli zkusit to někde na „blind“. Vybral jsem místo zlomu rychle a pomalu tekoucí vody. Sonarem jsem našel hranu a umístil na ni podvodní rotační splávky.

sumár 130


 

Hned na začátku lovu se povedli dva sumíci okolo 90 cm. Trochu jsem se bál, že na tomhle místě už nic většího nechytnem, ale hodinu před koncem doby lovu zabral sumec 130 cm. Jarda byl překvapený, že se za tak krátkou dobu povedli hned tři sumci, a já byl taky spokojený, že konečně zabral trochu větší sumec.

sumár 146 cm

Druhý den jsme zavezli nástrahy hned ve čtyři ráno a šli zase spát. Záběr na sebe nedal dlouho čekat a už v pět jsme byli zase na nohou. Vytáhl jsem sumára 146 cm. Přes den byl klid, ale k večeru zabral další. Tentokrát jsem úlovek přenechal Jardovi. Celý šťastný zdolal svůj osobní rekord v podobě vousáče se 132cm. Okamžitě po puštění běžel Jára pro telefon, obvolával všechny známé a chlubil se úlovkem.

jarda a jeho 132

Domů jsme odjížděli spokojeni a s vědomím, že se blíží podzim. Večery jsou už chladnější a i na váze sumců je znát, že s létem je ámen. Snad se mi ještě před zimou poštěstí vytáhnout nějakého macíka =)

Za Uni Cat team Michal Jánošík