Tak i v teple se zadařilo

Share Button

Minulý týden jsem se rozhodl, že zajedu na jeden rybník, který se nachází nedaleko mého bydliště. Již v minulosti se mi zde povedlo chytit několik sumců kolem 120cm a tak jsem doufal, že se povede něco většího.  Tato voda je specifická tím, že se zde musí zaplavávat a ve vodě je velké množství překážek. Ihned po příjezdu k vodě mě zaujalo, kolik sumcařů tam pokouší své štěstí. I se mnou nás tam bylo 6 a tolik lidí tam obvykle nebývá.

DSCN0685

Chytil jsem si své dva nástražní cejny a už nezbývalo než jít zaplavávat. Podle zkušeností z minula jsem věděl, že sumce zde chytíte téměř výhradně jen v noci. A tak jsem zaplavával už při stmívání. Vzhledem k tomu že většina rybářů chytala ve ¾ rybníka tak já to zaplaval s jedním prutem až na druhou stranu (cca 170 metrů) do nejhorších klacků a jeden přibližně do 1/2 . Nástrahy jsem v takovém vedru umístil těsně pod hladinu. Jako návazcovku jsem použil opět Hard Mono na 71 kg. Těsně před jedenáctou jsem uslyšel strašnou ránu u prutu zavezeného do ½ a za ní následovala jedna za druhou. Hned mi bylo jasné, že sumec se nemůže trefit a tak jsem šel dolu k prutu a nezbývalo než čekat, až se pořádně ohne. Asi po půl minutě neskutečného randálu se konečně trefil.

DSCN0693

Po chvíli se na břeh podíval jeden sumčí dorostenec. Hned po focení jsem jej pustil a to jste měli slyšet, kolik nadávek jsem si od ostatních rybářů vyslechl. Oni totiž co chytí tak snědí a sumec prý do toho revíru nepatří. Chvíli po puštění jsem vzal telefon a volal to kolegovi, co seděl právě na Labi. V tu chvíli jsem koukal na druhý prut, který byl zavezený u druhého břehu ve změti stromů potopených ve vodě a najednou se začal pomalu ohýbat. Telefon letěl stranou a já začal páčit sumce. Ani metr jsem nemohl povolit jinak by zajel do nějaké z mnoha překážek. Po chvíli urputného tahání se u břehu objevil krásný vousatý tlusťoch. Opět focení, pouštění a poslouchání nadávek. S již zabalenými pruty jsem počkal do půlnoci a nikdo jiný již nedostal ani záběr. Takže další důkaz ze Hard Mono chytá.

 Za Uni Cat Team Michal Jánošík

DSCN0686 (2)