Taška Uni Cat Tackle Bag M

Share Button

Rybářské tašky, batohy, vaky, saky…tohle vše též patří do rybářovy výbavy a je na místě se s touto nedílnou součástí naší výbavy blíže seznamovat. Tak jako v každém odvětví i zde je z čeho vybírat. Tašek je na našem trhu tolik, že někdy člověk ani neví jakou si vybrat. Možná někomu přijde, že o taškách si není třeba nijak zvlášť povídat a lámat si hlavu s jejich výběrem. Myslí si, že se liší pouze značkou a barevným provedením. Ovšem opak je pravdou. Velkou roli zde hraje kvalita výroby. Především šití spojů a hlavně zipy. Jelikož ty budou nejvíce namáhány.

Hledáte-li tašku menších rozměrů bude Tackle Bag M ideální volbou právě pro vás. Díky použitému materiálu je voděodolná a snadno čistitelná. Spolehlivě tak ochrání uložené věci od vody, špíny a díky silnému polstrování i od nárazů. Dalším velkým plusem jsou zipy. Už od prvního pohledu působí velice silně. Stejně tak jako sešití jednotlivých částí tašky, které je navíc uzpůsobeno proti proniknutí vody. Zipy i přes svou robustnost chodí velmi hladce, bez jakéhokoli zadrhávání. Jezdci zipů jsou zakončeny gumovou koncovkou opatřenou logem Uni Cat. Tato koncovka je též velmi kvalitně provedená a neláme se, jako tomu může být u jiných tašek.

pevné zipy s logem

Co je potřeba říci je fakt, že Tackle Bag M není jen jedna taška. Ale celek tvoří dvě tašky které jsou k sobě spojeny suchým zipem. Vrchní díl o vnějších rozměrech 30 x 18 x 12 cm, je vybaven dělitelnou přepážkou. Tu si lze nastavit dle svých potřeb. Přední strana pouzdra je opatřena o ucho z pěnové rukojeti, které se pohodlně drží a netlačí do rukou. Tato horní část může sloužit pro uložení různých věcí. Lze jí využít pro přepravu olov, splávků či špulek s návazcovými šňůrkami.

spojení tašek ze suchého zipu

Spodní díl je klasická taška s dvěma uchy pro snadný přenos. Tyto uši lze spojit madlem na suchý zip. Nejen že toto madlo má usnadnit přenos a zabránit řezáním do rukou. Ale slouží zároveň i jako pojistné zajištění dílu horního. Spodní díl je opatřen i odnímatelným ramenným popruhem opatřeným posunovatelnou výstuží pro pohodlnější přenos. Rozměry spodního dílu tašky jsou 30 x 18 x 18cm. Tato část je opatřena i dvěma bočními kapsami o rozměrech 12 x 14 x 5cm a jednou kapsou přední s rozměry 20 x 14 x 4 cm což činí tašku velmi univerzální. Lze si tuto část vybavit o plastové boxy a učinit tak s Tackle Bagu velmi komfortní tašku pro přívlač. Bohužel plastové boxy nejsou součástí tašky. Ovšem lze si je přiobjednat. Spodní část tašky je pogumována a tím zabraňuje pronikání vlhkosti a snadné očištění, třeba od bláta, které nás u vody potkává celkem často.

přední kapsa ze dvou částí s překrývkou a logem firmy

Hledáte – li tašku menších rozměrů pro ochranu vašich věcí od vody, bláta, písku..bude Tackle Bag M ideální volbou. Ocení ji zejména začínající sumcaři, kteří nemají ještě tolik výbavy, či rybáři co se lovu sumců věnují jen okrajově. Zajímavá bude i pro rybáře kteří si své zážitky rádi dokumentují a nosí tak k vodě drahé fotoaparáty, kamery a další elektronické cennosti. Kde jinde tyto věci náchylné na vlhkost přechovávat, než v Tackle Bagu, který je svými rozměry přímo ideální. No a nebo si stejně jako jsem to udělal já. Vybavíte tašku o plastové boxy a vznikne vám tak suprová taška pro přívlač. Která vás díky svým rozměrům a lehkostí nebude nijak omezovat při toulkách kolem vody…

Za Uni Cat Czech Team Václav Jícha

upevnění ramenního popruhu

detail ramenního polstrování