Tip Light, noční signalizátor

Share Button

Rád bych Vám představil pomůcku, která dokáže dosti ulehčit život každému sumcaři. A o co že se to vlastně jedná ? Jde o „světélko“, jak já nazývám Tip Light.

tip-light-uni

 

Tip Light je velmi zjednodušeně řečeno plastový kryt s plochou baterií a diodou uvnitř. Světélko nasadíte na špičku prutu, vložíte baterii a utáhnete horní kryt, ve kterém je umístěna dioda. Tím se světélko aktivuje a začne svítit Vámi zvolenou barvou. Druhů barev je více a záleží jen na Vás jakou barvu si zakoupíte. Při záběru se světélko rozbliká jinou barvou a vy tak rychle zjistíte na který prut máte záběr. A v tom vidím velkou výhodu, například od často používaných „ lámaček“.

Další nespornou výhodou je viditelnost. Díky zabudované diodě jsou světélka vidět i v mírné mlze a silném dešti. Životnost baterie je velká, přesněji 600 hodin a tak vydrží po celou sezonu. Mezi další výhody řadím vodotěsnost. Světélka jsem používal za každého počasí, i v přívalových deštích a nebyl s nimi žádný problém. Dokonce mi pomohly určit záběr za silného deště, kdy se rolnička zaplnila vodou a nebyla takřka vůbec slyšet. Díky Tip Light jsem rozpoznal záběr a nepřišel tak o krásného sumce.

672c0a40df7bdc59e6a05cab35ccbfd9513bf75032a8cd5122pimgpsh_fullsize_distr

 

Další velké plus světélek  je fakt, že je nikdy nezapomenete doma. Světélka mám po celou sezonu připevněné na prutech. Při balení stačí pouze povolit horní kryt. Tím se světélko vypne a vy můžete pruty umístit i se světélkem do futrálů.

A co říci závěrem ? Jak jsem psal již na začátku Tip Light je skvělý pomocník při lovu, který Vám pomůže dostat na břeh spousty krásných sumců. Já na ně nedám dopustit a rybaření bez nich si už nedovedu snad ani představit.

Ještě přidám seznam plusů a mínusů :

Plusy

  • velká životnost baterie ( až 600hodin )
  • světélko se hodí pro všechny průměry špiček prutů
  • velice výrazně bliká
  • vodotěstnost
  • snadná instalace

Mínusy

  • Snad jen pro některé vyšší pořizovací cena, za kterou si ovšem pořídíte vynikajícího pomocníka, který nezklame.

Nechť Vám koušou a světélka blikají !!! .-)

S pozdravem za Uni Cat Czech Republic  Václav Jícha

 

70d3cda23c6593c44cbb920ca6a37cadf8a5bea6e4175ef243pimgpsh_fullsize_distr